Články

Hlavní stránka | O Nás | Články

Účast na zahraničních výstavách podpořena dotací z programu Marketing

Firma ADAMIK Company, s. r. o. se dlouhodobě zúčastňuje zahraničních výstav za účelem propagace a prodeje vlastních výrobků.

Pro rok 2017 jsme naplánovali účast na třech hlavních výstavách a sice Ligna + v německém Hannoveru, Drema Silesia v polském Sosnowci a Drema Poznań v polském Poznani.

Pro podporu našich aktivit se nám podařilo získat dotaci Ministerstva průmyslu a obchodu z programu Marketing.

Název programu: OPERAČNÍHO PROGRAMU PODNIKÁNÍ A INOVACE PRO KONKURENCES­CHOPNOST Název programu podpory: Výzva II programu podpory MARKETING - individuální účasti MSP na výstavách a veletrzích. Název projektu: Účast na zahraničních výstavách firmy ADAMIK Company Číslo projektu: CZ.01.2.111/0­.0/0.0/16_047/00­08995

Žadatel: ADAMIK Company, s. r. o. Termín realizace: 1.1.2017 – 31.12.2017

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Účast na zahraničních výstavách podpořena dotací z programu Marketing

Firma ADAMIK Company, s. r. o. se dlouhodobě zúčastňuje zahraničních výstav za účelem propagace a prodeje vlastních výrobků.

Pro rok 2019 jsme naplánovali účast na třech hlavních výstavách a sice Ligna + v německém Hannoveru, Drema Silesia v polském Sosnowci a Drema Poznań v polském Poznani.

Pro podporu našich aktivit se nám podařilo získat dotaci Ministerstva průmyslu a obchodu z programu Marketing.

Název programu: OPERAČNÍHO PROGRAMU PODNIKÁNÍ A INOVACE PRO KONKURENCES­CHOPNOST 2014–2020 Název programu podpory: Výzva III programu podpory MARKETING - individuální účasti MSP na výstavách a veletrzích. Název projektu: Podpora prodeje na zahraničních trzích Číslo projektu: CZ.01.2.111/0­.0/0.0/18_167/00­13536 Žadatel: ADAMIK Company, s. r. o. Termín realizace: 1.1.2019 – 31.12.2019

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Eurofilter pro C.BECHSTEIN EUROPE

V červenci 2018 nás oslovila společnost C. BECHSTEIN EUROPE s.r.o. z Hradce Králové, která patří mezi největší světové výrobce klavírů a pianin, s poptávkou odsávání.

Klient si vybral odsávací jednotku EUROFILTER, která je mimo jiné vybavena oklepem filtrů s hasicím zařízením pro případ požáru.

Výhodou této jednotky je i zachytávání odpadu do kontejnerů, se kterými se dá jednoduše manipulovat.

Při podrobném zaměření dílny jsme se s vedením výroby dohodli také na připojení dalších zařízení, které byly také nedostatečně odsáté stávajícím odsáváním.

EUROFILTER disponuje dostatečnou kapacitou k odsávání i těchto dodatečných zařízení.

Instalace jednotky a příslušného potrubního systému proběhla v únoru 2019.

Jednotka EUROFILTER byla umístěna v patře a potrubí ústilo skrze podlahu do níže umístěného pracoviště.

Na konci dubna 2019 jsme společnost C.BECHSTEIN EUROPE opět navštívili. Velice nás potěšily pozitivní ohlasy zaměstnanců výrobního oddělení.

Jako velký přínos této jednotky hodnotí také fakt, že se na pracovišti konečně zbavili všudypřítomných nečistot.

Vážíme si důvěry, kterou v nás společnost C.BECHTEIN EUROPE vložila a těšíme se na další spolupráci.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Odsávání FT 616 A pro společnost Emil Obořil

Koncem října 2018 nám přišla poptávka od společnosti Emil Obořil na řešení odsávání CNC Homag BHX a olepovačky s předfrézem HOMAG.

Po prvotním zaměření dílny jsme zvolili jako nejvhodnější odsávací jednotku FT 616 A a panu Obořilovi jsme poslali nabídku na toto odsávání včetně potrubního systému s dopojením ke strojům.

Nabídka byla pro pana Obořila natolik zajímavá, že si rovnou nechal zaměřit a nacenit i druhou dílnu kde je zapotřebí odsávat nářezové centrum HOMAG a formátovací pilu SCM.

Shodli jsme se, že i pro druhou dílu je nejvhodnější odsávací jednotka FT 616 A, a navrhli jsme také vhodný potrubní systém. U nářezového centra jsme porubní systém doplnili o úklidové místo s vysávací koncovkou pro snadný úklid dílny.

Kvůli nedostatku místa měl pan Obořil požadavek na zavěšení ventilátoru pod stropem.

Jak je patrné z fotodokumentace, i tento problém jsme vyřešili.

Zakázka byla realizovaná v půlce prosince 2018. Děkujeme tímto panu Obořilovi za důvěru.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

EBS 900 ve stolařství Mrenka

Na konci loňského roku jsme navštívili pana Mrenku, který se zabývá stolařskou výrobou z masivu již déle než 18 let. Za tu dobu pan Mrenka vybavil svojí dílnu nejen stroji, ale stihnul si také zařídit vlastní prostory pro výrobu.

S příchodem do nové dílny pan Mrenka zvažoval, jak vyřešit problém s manipulací a uskladněním odpadu a ušetřit svůj čas, kterého má nedostatek. Pan Mrenka zvažoval několik variant a nakonec se rozhodnul pro kombinaci briketovacího lisu s napojením na EBS 900, čímž vyřešil hned několik problémů: úsporu času, zvýšení účinnosti odsávání, vyřešení manipulace se sypkým odpadem a získání nového produktu – briket.

Panu Mrenkovi tímto děkujeme za zakoupení zařízení u naší firmy.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Rychlá akce ve firmě MORIS design

Na začátku prázdnin se na nás obrátila firma MORIS design s požadavkem na rychlé dodání odsávání pro nově instalované CNC Homag. Firma MORIS disponovala centrálním odsáváním, které však již neměla dostatečnou rezervu pro napojení nového CNC. Po konzultaci se zástupci firmy MORIS jsme zvolili řešení formou odsávací jednotky FT 650 LZ, která má zásobník na odpad přizpůsobený pro vyprazdňování centrálním odsáváním.

Tuto jednotku jsme napojili na CNC jakožto samostatné odsávání a zároveň jsme napojili uzavíratelné potrubí do centrálního odsávání. Tímto jsme zvýšili výkon centrálního odsávání a zachovali pohodlí obsluhy a čistotu na dílně tím, že nevznikla nutnost manipulovat s odpadem.

Celá akce od prvotní návštěvy přes návrh, výrobu jednotky a potrubního systému až po instalaci proběhla v požadovaném termínu 4 týdnů.

Tímto děkujeme firmě MORIS design a jejím zaměstnancům za spolupráci a budeme se těšit na další projekty.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Stříkací stěna s rekuperací vzduchu u firmy Schauer

Firma Schauer Nábytek sídlící v Petrově nad Desnou se zaměřuje na poskytování kvalitních služeb v oblasti bytových i komerčních interiéru za přijatelnou cenu a jejím motem je činit každodenní život pohodlnějším a příjemnějším.

Firma Schauer myslí jak na své zákazníky, tak na své zaměstnance a pro zkvalitnění pracovního prostředí zainvestovala do stříkací stěny Eurodry se systémem rekuperace vzduchu CTA 2.

Jsme rádi, že jsme u toho mohli být a pomoci tuto investici zrealizovat.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Vybíráte odsávání k olepovačkám?

Populární odsávání MOBIL 200 určený k olepovačkám dostává dva statnější bratry.

Novým pojmem na poli odsávání k olepovačkám jsou odsávání řady FT 416 a FT 420. Mohlo by se zdát, že na poli odsávání k olepovačkám krom vysokého podtlaku již není co přinést, ovšem opak je pravdou.

Odsávání řady FT 416 a FT 420 přináší hned 3 nesporné výhody v porovnání s MOBIL 200. Podstatně roz­šířená filtrační plocha umožňující zapojit prašné předfrézovací agregáty, společně s možností otočení vstupního hrdla nahoru nebo dolů a celokovovým rotorem posouvají tyto odsávače z hlediska funkčnosti na zcela novou úroveň.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Stálá expozice briketovačů

Chcete si před nákupem briketovač prohlédnout a odzkoušet? Cenově nejvýhodnější briketovače řady EK a současně také na trhu oblíbené brike­tovače BRK jsou nyní součástí naší stále expozice. K vidění zde máme také unikátní systém EBS, který je kombinací filtrační jednotky a briketovacího lisu… 

Přijeďte se podívat do našeho testovacího centra v Paskově a vyzkoušejte si lisování vlastního dřevního odpadu!

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Nábytek pod tlakem

Zajímají Vás novinky z o­blasti dřevoz­pracujícího a nábytkářského průmyslu? Ano? Pak si nenechte ujít článek o dýhovacím stroji se zahřívací pecí Combiformer Plus, který byl letos nominován do soutěže o historicky první titul WOOD-TEC Award.  

Když to hodně přeženeme, vypadá jako solárium. Jenže místo lidí si na spodní desku „lehají“ kusy budoucího nábytku. S teplem opravdu pracuje – díky němu se materiály mění a tvarují, jak designér, výrobce či zákazník potřebuje. Ale je tu něco navíc, mohutný podtlak, bez něhož by to nešlo.

O čem je řeč? O dýhovacím stroji se zahřívací pecí Combiformer Plus české společnosti Adamik Company, s.r.o. Stačí mu pouhých osm minut práce a vytahujete krásný kousek, který vydrží sloužit věky. Společnost jej nominovala do soutěže o historicky první titul WOOD-TEC Award…

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Odsávání CNC pro nadrozměrné dílce

Myslíte, že naše odsávání využívají pouze stolařské dílny? Nikoli. Důkazem toho je firma ALBIXON a.s., která se zabývá již 25 let  výrobou bazénů.

Nedávno v této firmě potřebovali rychle a kvalitně vyřešit odsávání CNC pro nadrozměrné dílce, a proto oslovili přímo nás. Dodali jsme zde odsávací zařízení FT 650 9 kW SA včetně potrubního systému a hadic. Vše klaplo, jak mělo a nyní běží produkce na plné obrátky. Firmě ALBIXON přejeme hodně zdaru a zajímavých zakázek.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Combiformer Plus v Bruselu, Belgie

Dovolujeme si přivítat belgickou firmu D.B.S.I. mezi naše zákazníky, kteří vyrábějí produkty z umělého kamene na stroji ADAMIK Combiformer Plus. Děkujeme, že jste si vybrali právě náš stroj.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...
arrow Předchozí 2 z 5 arrow Další

Kontaktní formulář

Aamik cistič

Děkujeme za vyplnění formuláře a budeme se snažit Vám odpovědět co nejdříve.

Bohdan Cymorek
Obchodně-technický zástupce

+420 775 426 160 bohdan.cymorek@adamikcompany.com

David Glemba
Obchodně-technický zástupce

+420 737 575 952 david.glemba@adamikcompany.com