Články

Hlavní stránka | O Nás | Články

EBS 900 pro Yggdrasilmont

Yggdrasilmont je firma s mladým a energickým týmem zabývající se mobiliářem, dětskými hřišti z akátového dřeva a prvky dřevěné architektury.

První kontakt s panem Michalem Petříkem proběhl v září roku 2019.

Vzhledem k tomu, že společnost právě stěhovala dílnu do nových prostor, požádali nás o komplexní řešení odsávání včetně zužitkování odpadu.

Náš systém EBS je vytvořen právě pro tyto případy. Pomáhá udržet čistotu na dílně a vyrobené brikety šetří náklady na vytápění.

Abychom pánům ulehčili práci, zakomponovali jsme do potrubního systému také pneumatické uzávěry a automatické spouštění odsávání souběžně se stroji.

Instalace proběhla v únoru 2020. 

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Combiformer Eco v Belgii

Když nás na výstavě Ligna+ v Hannoveru navštívil pan Adrien Chaufheid z belgické společnosti MSMPro Tuex, nadšeně nám vyprávěl o svých plánech na stavbu nové haly a novém vybavení, které by si rád pořídil.

Uplynul přesně rok a nová hala stojí a v ní nové strojní vybavení včetně zařízení na tvarování umělého kamene ADAMIK Combiformer Eco od naší firmy.

Děkujeme tímto firmě MSMPro za důvěru.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Venkovní odsávání FT 760

Instalace venkovní jednotky FT 760 4 kW A – s oklepem filtrů a rekuperací vzduchu.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

EBS systém pro SITUS furniture s.r.o.

Firma SITUS furniture s. r. o. je rodinnou firmou pana Husičky, která se zabývá výrobou židli. Výroba a showroom se nachází v Litovli u Olomouce.  V rámci investic do technologického vybavení si pan Husička vybral naši firmu jako dodavatele odsávání. Na základě analýzy jsme navrhli systém EBS, který umožňuje nejen odsávání dřevoobráběcích strojů, ale současně zušlechťuje odpad do formy briket. 

Slovo majitele:

„Firma ADAMIK mi byla sympatická hned z několika důvodů. Je českou firmou s rodinnou tradicí se sídlem na Moravě. S naší rodinnou firmou mají tedy něco společného, což kvituji. Při navrhování komplexního systému odsávání jsme od začátku chtěli elegantní a funkční řešení. Využití dřeva do posledního zbytku ve formě briket je tedy logickým krokem a uzavírá výrobní cyklus. Komunikace a nastavování parametrů odsávání probíhalo vždy po důkladné konzultaci a zvážení všech aspektů tak, abychom dosáhli co největší efektivity. Navrhnuté řešení nám bylo důkladně vysvětleno a odprezentováno. Následná montáž proběhla bez jakýchkoliv problémů přesně dle harmonogramu. Náš výrobní proces se začíná teprve rozjíždět, zatím jsme velmi spokojeni.“

SITUS furniture s. r. o. – židle s duší

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Účast na zahraničních výstavách podpořena dotací z programu Marketing

Firma ADAMIK Company, s. r. o. se dlouhodobě zúčastňuje zahraničních výstav za účelem propagace a prodeje vlastních výrobků.

Pro rok 2017 jsme naplánovali účast na třech hlavních výstavách a sice Ligna + v německém Hannoveru, Drema Silesia v polském Sosnowci a Drema Poznań v polském Poznani.

Pro podporu našich aktivit se nám podařilo získat dotaci Ministerstva průmyslu a obchodu z programu Marketing.

Název programu: OPERAČNÍHO PROGRAMU PODNIKÁNÍ A INOVACE PRO KONKURENCES­CHOPNOST Název programu podpory: Výzva II programu podpory MARKETING - individuální účasti MSP na výstavách a veletrzích. Název projektu: Účast na zahraničních výstavách firmy ADAMIK Company Číslo projektu: CZ.01.2.111/0­.0/0.0/16_047/00­08995

Žadatel: ADAMIK Company, s. r. o. Termín realizace: 1.1.2017 – 31.12.2017

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Účast na zahraničních výstavách podpořena dotací z programu Marketing

Firma ADAMIK Company, s. r. o. se dlouhodobě zúčastňuje zahraničních výstav za účelem propagace a prodeje vlastních výrobků.

Pro rok 2019 jsme naplánovali účast na třech hlavních výstavách a sice Ligna + v německém Hannoveru, Drema Silesia v polském Sosnowci a Drema Poznań v polském Poznani.

Pro podporu našich aktivit se nám podařilo získat dotaci Ministerstva průmyslu a obchodu z programu Marketing.

Název programu: OPERAČNÍHO PROGRAMU PODNIKÁNÍ A INOVACE PRO KONKURENCES­CHOPNOST 2014–2020 Název programu podpory: Výzva III programu podpory MARKETING - individuální účasti MSP na výstavách a veletrzích. Název projektu: Podpora prodeje na zahraničních trzích Číslo projektu: CZ.01.2.111/0­.0/0.0/18_167/00­13536 Žadatel: ADAMIK Company, s. r. o. Termín realizace: 1.1.2019 – 31.12.2019

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Eurofilter pro C.BECHSTEIN EUROPE

V červenci 2018 nás oslovila společnost C. BECHSTEIN EUROPE s.r.o. z Hradce Králové, která patří mezi největší světové výrobce klavírů a pianin, s poptávkou odsávání.

Klient si vybral odsávací jednotku EUROFILTER, která je mimo jiné vybavena oklepem filtrů s hasicím zařízením pro případ požáru.

Výhodou této jednotky je i zachytávání odpadu do kontejnerů, se kterými se dá jednoduše manipulovat.

Při podrobném zaměření dílny jsme se s vedením výroby dohodli také na připojení dalších zařízení, které byly také nedostatečně odsáté stávajícím odsáváním.

EUROFILTER disponuje dostatečnou kapacitou k odsávání i těchto dodatečných zařízení.

Instalace jednotky a příslušného potrubního systému proběhla v únoru 2019.

Jednotka EUROFILTER byla umístěna v patře a potrubí ústilo skrze podlahu do níže umístěného pracoviště.

Na konci dubna 2019 jsme společnost C.BECHSTEIN EUROPE opět navštívili. Velice nás potěšily pozitivní ohlasy zaměstnanců výrobního oddělení.

Jako velký přínos této jednotky hodnotí také fakt, že se na pracovišti konečně zbavili všudypřítomných nečistot.

Vážíme si důvěry, kterou v nás společnost C.BECHTEIN EUROPE vložila a těšíme se na další spolupráci.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Odsávání FT 616 A pro společnost Emil Obořil

Koncem října 2018 nám přišla poptávka od společnosti Emil Obořil na řešení odsávání CNC Homag BHX a olepovačky s předfrézem HOMAG.

Po prvotním zaměření dílny jsme zvolili jako nejvhodnější odsávací jednotku FT 616 A a panu Obořilovi jsme poslali nabídku na toto odsávání včetně potrubního systému s dopojením ke strojům.

Nabídka byla pro pana Obořila natolik zajímavá, že si rovnou nechal zaměřit a nacenit i druhou dílnu kde je zapotřebí odsávat nářezové centrum HOMAG a formátovací pilu SCM.

Shodli jsme se, že i pro druhou dílu je nejvhodnější odsávací jednotka FT 616 A, a navrhli jsme také vhodný potrubní systém. U nářezového centra jsme porubní systém doplnili o úklidové místo s vysávací koncovkou pro snadný úklid dílny.

Kvůli nedostatku místa měl pan Obořil požadavek na zavěšení ventilátoru pod stropem.

Jak je patrné z fotodokumentace, i tento problém jsme vyřešili.

Zakázka byla realizovaná v půlce prosince 2018. Děkujeme tímto panu Obořilovi za důvěru.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

EBS 900 ve stolařství Mrenka

Na konci loňského roku jsme navštívili pana Mrenku, který se zabývá stolařskou výrobou z masivu již déle než 18 let. Za tu dobu pan Mrenka vybavil svojí dílnu nejen stroji, ale stihnul si také zařídit vlastní prostory pro výrobu.

S příchodem do nové dílny pan Mrenka zvažoval, jak vyřešit problém s manipulací a uskladněním odpadu a ušetřit svůj čas, kterého má nedostatek. Pan Mrenka zvažoval několik variant a nakonec se rozhodnul pro kombinaci briketovacího lisu s napojením na EBS 900, čímž vyřešil hned několik problémů: úsporu času, zvýšení účinnosti odsávání, vyřešení manipulace se sypkým odpadem a získání nového produktu – briket.

Panu Mrenkovi tímto děkujeme za zakoupení zařízení u naší firmy.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Rychlá akce ve firmě MORIS design

Na začátku prázdnin se na nás obrátila firma MORIS design s požadavkem na rychlé dodání odsávání pro nově instalované CNC Homag. Firma MORIS disponovala centrálním odsáváním, které však již neměla dostatečnou rezervu pro napojení nového CNC. Po konzultaci se zástupci firmy MORIS jsme zvolili řešení formou odsávací jednotky FT 650 LZ, která má zásobník na odpad přizpůsobený pro vyprazdňování centrálním odsáváním.

Tuto jednotku jsme napojili na CNC jakožto samostatné odsávání a zároveň jsme napojili uzavíratelné potrubí do centrálního odsávání. Tímto jsme zvýšili výkon centrálního odsávání a zachovali pohodlí obsluhy a čistotu na dílně tím, že nevznikla nutnost manipulovat s odpadem.

Celá akce od prvotní návštěvy přes návrh, výrobu jednotky a potrubního systému až po instalaci proběhla v požadovaném termínu 4 týdnů.

Tímto děkujeme firmě MORIS design a jejím zaměstnancům za spolupráci a budeme se těšit na další projekty.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Stříkací stěna s rekuperací vzduchu u firmy Schauer

Firma Schauer Nábytek sídlící v Petrově nad Desnou se zaměřuje na poskytování kvalitních služeb v oblasti bytových i komerčních interiéru za přijatelnou cenu a jejím motem je činit každodenní život pohodlnějším a příjemnějším.

Firma Schauer myslí jak na své zákazníky, tak na své zaměstnance a pro zkvalitnění pracovního prostředí zainvestovala do stříkací stěny Eurodry se systémem rekuperace vzduchu CTA 2.

Jsme rádi, že jsme u toho mohli být a pomoci tuto investici zrealizovat.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Vybíráte odsávání k olepovačkám?

Populární odsávání MOBIL 200 určený k olepovačkám dostává dva statnější bratry.

Novým pojmem na poli odsávání k olepovačkám jsou odsávání řady FT 416 a FT 420. Mohlo by se zdát, že na poli odsávání k olepovačkám krom vysokého podtlaku již není co přinést, ovšem opak je pravdou.

Odsávání řady FT 416 a FT 420 přináší hned 3 nesporné výhody v porovnání s MOBIL 200. Podstatně roz­šířená filtrační plocha umožňující zapojit prašné předfrézovací agregáty, společně s možností otočení vstupního hrdla nahoru nebo dolů a celokovovým rotorem posouvají tyto odsávače z hlediska funkčnosti na zcela novou úroveň.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...
arrow Předchozí 2 z 5 arrow Další

Kontaktní formulář

Aamik cistič

Děkujeme za vyplnění formuláře a budeme se snažit Vám odpovědět co nejdříve.

Bohdan Cymorek
Obchodně-technický zástupce

+420 775 426 160 bohdan.cymorek@adamikcompany.com

David Glemba
Obchodně-technický zástupce

+420 737 575 952 david.glemba@adamikcompany.com