Články

Hlavní stránka | O Nás | Články

Nábytek pod tlakem

Zajímají Vás novinky z o­blasti dřevoz­pracujícího a nábytkářského průmyslu? Ano? Pak si nenechte ujít článek o dýhovacím stroji se zahřívací pecí Combiformer Plus, který byl letos nominován do soutěže o historicky první titul WOOD-TEC Award.  

Když to hodně přeženeme, vypadá jako solárium. Jenže místo lidí si na spodní desku „lehají“ kusy budoucího nábytku. S teplem opravdu pracuje – díky němu se materiály mění a tvarují, jak designér, výrobce či zákazník potřebuje. Ale je tu něco navíc, mohutný podtlak, bez něhož by to nešlo.

O čem je řeč? O dýhovacím stroji se zahřívací pecí Combiformer Plus české společnosti Adamik Company, s.r.o. Stačí mu pouhých osm minut práce a vytahujete krásný kousek, který vydrží sloužit věky. Společnost jej nominovala do soutěže o historicky první titul WOOD-TEC Award…

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Odsávání CNC pro nadrozměrné dílce

Myslíte, že naše odsávání využívají pouze stolařské dílny? Nikoli. Důkazem toho je firma ALBIXON a.s., která se zabývá již 25 let  výrobou bazénů.

Nedávno v této firmě potřebovali rychle a kvalitně vyřešit odsávání CNC pro nadrozměrné dílce, a proto oslovili přímo nás. Dodali jsme zde odsávací zařízení FT 650 9 kW SA včetně potrubního systému a hadic. Vše klaplo, jak mělo a nyní běží produkce na plné obrátky. Firmě ALBIXON přejeme hodně zdaru a zajímavých zakázek.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Combiformer Plus v Bruselu, Belgie

Dovolujeme si přivítat belgickou firmu D.B.S.I. mezi naše zákazníky, kteří vyrábějí produkty z umělého kamene na stroji ADAMIK Combiformer Plus. Děkujeme, že jste si vybrali právě náš stroj.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

COMBIFORMER Plus XL

Combiformer Plus XL s nahřívací plochou 3500 × 1300 mm a lisovací plochou 3850 × 1450 mm byl tento týden odeslán k zákazníkovi ve Finsku.

Konečnou destinací tohoto stroje je město Koskenkorva, kde se vyrábí stejnojmenná známá vodka. Domníváme se, že tento fakt byl důvodem, proč si zákazník vyžádal láhev Becherovky jako podmínku uzavření obchodu. A my jsme vyhověli…

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Tvarování umělého kamene – firma Ingema

Před časem jsme instalovali ve firmě Ingema v Michalovcích naše zařízení pro tvarování umělého kamene – Combiformer Plus. Jedná se o kombinaci nahřívací pece a membránového lisu.

V naší provozovně jsme provedli několik úspěšných testů na materiálu DuPont Corian. Nahřívací pec funguje nezávisle na lisu, lze ji tedy využívat i samostatně.

Z důvodu úspory místa jsme pec umístili pod vakuový lis, který lze kromě tvarování umělého kamene využít také pro dýhování. Pec lze z důvodu úspory elektrické energie rozdělit na 3 nahřívací zóny. Jedná se o oboustranné nahřívání desky. Rychlost nahřátí závisí na tloušťce materiálu.

Děkujeme firmě Ingema za pozitivní zpětnou vazbu a přejeme mnoho úspěchů.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Nové prostory firmy ADAMIK Company

Vážení zákazníci a obchodní partneři,

rádi bychom Vás pozvali do našich nových prostor. Navštívit nás můžete na adrese:

ADAMIK Company, s.r.o. Mitrovická 804 739 21 Paskov Česká republika Po-Pá 7:30 – 15:30 

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Instalace odsávání FT 6xx ve firmě HAST RETAIL, s.r.o.

Dynamicky rozvíjející se firma Hast Retail, s.r.o. je zaměřená na zpracování návrhu designu prodejen a obchodů, včetně samotné realizace. Tato firma nás oslovila ve věci dodávky centrálního odsávání dílny. Základem dohody bylo provést instalaci všech jednotek rychle a kvalitně.

Mimo dílnu byl umístěn atypický model odsávače FT 650 L 9 kW s výkonem 11 000 m3/h a podtlakem 5 000 Pa. Tento odsávač má na starosti odsávání několika brusek, olepovačky hran, frézy a formátovací pilu.

Druhou větev tvoří odsávací jednotka FT 630 4 kW s výkonem 8 800 m3/h a podtlakem 3 000 Pa, která odsává CNC stroj včetně protahu.

Výzvou pro nás byla instalace potrubí do haly. Jelikož byla hala lemována klenbami, instalace byla velmi náročná. Vše však dopadlo dobře a doufáme, že se na nás firma Hast Retail v případě potřeby v budoucnu s důvěrou opět obrátí.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Odsávání CNC stroje - FT615

Nedávno nás oslovila firma Hanzlík & Hanzlík z Otic u Opavy s požadavkem řešení odsávání k CNC stroji Holz-Her Pro-Master 7017, který dodala firma Pilart s.r.o. Přestože se jedná o malou rodinnou firmu, dokáží splnit požadavky i velmi náročné klientely.  Věnují se především zakázkové výrobě a designové řešení nábytku na míru.

Náš specialista na odsávání, kolega Rosťa, navrhl optimální řešení pro daný CNC stroj. Instalace odsávače FT 615 proběhla bez problémů. Věříme, že naše odsávání bude ve firmě Hanzlík & Hanzlík sloužit dobře řadu let.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Odsávání v tiskařském průmyslu

Nedávno jsme řešili bleskovou akci instalace klasického odsávání řady FT xxx SF pro firmu FINIDR, která již řadu let působí v tiskařském odvětví jak v České republice, tak v zahraničí…

Firma Finidr se rozhodla zainvestovat do nové kulatičky rohů. Kulatička se však bez odsávání neustále ucpávala papírovými odřezky. Situaci bylo nutno rychle řešit. Neváhali jsme ani minutu a zařídili dodání stroje ještě v den přijetí objednávky.

Jsme rádi, že jsme mohli v této urgentní záležitosti být nápomocni a těšíme se další budoucí spolupráci.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Odsávání k velkoplošné pile

Po čase Vám opět přinášíme poznatky o nové instalaci. Tentokrát se jednalo o instalaci od­sávače s automatickým spouštěním FT 615 3 kW k velkoplošné pile ve firmě Murtfeld plasty, s.r.o.

Toto atypické řešení, kdy se při spuštění pily automaticky spustí také odsávání, bylo navrženo přímo pro firmu Murtfeld plasty, s.r.o. Firma Murtfeld navrhuje a zpracovává technické plasty pro průmyslové použití a je jedním ze světových výrobců kluzných profilů, vedení řetězů a řemenů, napínáků řetězů a výrobě abrazi odolných plastových dílů s kluznými vlastnostmi. Věříme, že s odsáváním Adamík budou při řezání a zpracování plastů spokojeni.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Chcete atypický lis? Není problém!

Nedávno jsme dokončili instalační práce ve firmě AMBIence expo, s.r.o. v Adamově. Tato firma se věnuje výhradně výstavnictví a tvorbě luxusních expozic po celé Evropě, Rusku i Blízkém východu. Jejich krédem je perfektní kvalita a designová čistota.

Vzhledem k práci s velkoformátovým materiálem bylo nutné navrhnout pro firmu lis, který by vyhovoval jejich potřebám. Proto byl na míru sestaven atypický membránový lis s kaučukovou membránou. Krátkým testováním se firma přesvědčila, že práce na novém lisu je snadná a může je posunout opět o krok vpřed.

Rovněž byla nainstalována i suchá stříkací stěna s dvojí filtrací pro vodou ředitelné laky. Pomohli jsme také vyřešit odsávání širokopásové brusky včetně olepovačky hran.

Děkujeme firmě AMBIence expo za skvělou spolupráci při realizaci zakázky a věříme, že se jim bude na mezinárodní scéně dařit jako doposud!

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Náročná instalace lisu aneb velbloud uchem jehly

Firma AQ, s.r.o. od Litovle je firmou dlouhodobě se zabývající vývojem a výrobou reprosoustav prodávaných pod svojí vlastní značkou AQ-acoustique Quality. I reprosoustavy mohou mít stylový design. Tvorba nových korpusů pro reprosoustavy však vyžaduje i investici do nových technologií. I proto se firma rozhodla zakoupit si dýhovací lis ADAMIK AP 300/130/25.

Oříšek však nastal při jeho instalaci. Po příjezdu jsme zjistili, že lis budeme muset do patra dostat oknem. Jak to však zařídit? Naši zaměstnanci jsou však šikovní a za každých okolností si ví rady. Lis jsme nakonec zdárně umístili v druhém patře dílny a zprovoznili ho.

Firmě AQ a jejich celému kolektivu přejeme mnoho úspěchů při práci na novém stroji! Ať ty repráky stojí za to ! :-)

Vytvořeno:
arrow Číst dále...
arrow Předchozí 3 z 5 arrow Další

Kontaktní formulář

Aamik cistič

Děkujeme za vyplnění formuláře a budeme se snažit Vám odpovědět co nejdříve.

Bohdan Cymorek
Obchodně-technický zástupce

+420 775 426 160 bohdan.cymorek@adamikcompany.com

David Glemba
Obchodně-technický zástupce

+420 737 575 952 david.glemba@adamikcompany.com