Články

Hlavní stránka | O Nás | Články

Odsávání pilin pro nářezová centra Démos trade

Odsávání pilin pro nářezová centra

Když se společnost Démos trade, a.s., největší dodavatel materiálů pro výrobu nábytku v České republice, rozhodla integrovat pod svá křídla službu – nářezová centra – oslovila nás s poptávkou dodání odsávání pilin na klíč.

Ve svých nářezových centrech společnost Démos trade nabízí veškeré služby od řezání na míru přes olepování, tvarové obrábění a frézování. A tady všude je třeba vhodné odsávání pilin, prachu a odsávání plastů od olepovaček.

Nesprávně zvolené odsávání může výrazně omezit kapacitu připojených strojů. Naopak správně zvolený odsavač pilin a prachu může prodloužit jejich životnost. Do každého provozu je důležité zvolit vhodný centrální odsavač pilin či kombinaci menších jednotek s ohledem na počet a souběh strojů. Důležitým parametrem není jen odsávací kapacita, ale také podtlak.

Tak jako dbá společnost Démos trade o špičkovou úroveň a moderní podobu svých provozoven, se stejnou zodpovědností přistupuje k výběru svých dodavatelů. Jako dodavatele technologie odsávání společnost Démos trade zvolila právě naší firmu. Jako první jsme vybavili nově vzniklé nářezové centrum v Ostravě. Následně jsme realizovali odsávání v provozech v Katowicích, Sokolnici u Brna, slovenské Nitře a Praze.

Jednotlivé provozy jsme zařizovali na klíč včetně dodávky a montáže potrubních rozvodů a celá funkčnost dodávky je z pohledu zákazníka zaštítěna servisní smlouvou.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

LIGNA BOHEMIA 2023

Rádi bychom Vás pozvali k návštěvě našeho stánku na mezinárodním veletrhu dřevozpracujícího průmyslu LIGNA BOHEMIA 2023.

Veletrh se koná ve dnech 23.2.-25.2. 2023 na Výstavišti Lysá nad Labem.

Představíme Vám naše produkty nejen z řady odsávání.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Váš ADAMIK team

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

PF 2023

Rádi bychom poděkovali Vám všem, našim klientům a obchodním partnerům, za přízeň v roce 2022.

V souvislosti s Vánočními svátky si Vám dovolujeme oznámit, že naše firma bude ve dnech 22.12.2022 až 1.1.2023 uzavřena.

Přejeme krásné svátky a budeme se těšit na další spolupráci !

Váš ADAMIK team

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Ležatý cyklon na briketovač

Truhlářství Pavel Frys je rodinná společnost. Truhlářské řemeslo se v této rodině dědí již po šest generací. Hlavní činností je v současné době komplexní řešení okenních a dveřních systémů, HS portálů a zakázková výroba nábytku. Po výstavbě nové dílny pan Frys vybavil dílnu novými stroji a oslovil nás s požadavkem na odsávání. S ohledem na nízkou výšku stropu v místě umístění odsávání jsme zvolili filtrační jednotku FT 618 s automatickým oklepem vysokou jen 295 cm a vytvořenou právě pod tyto nízké stropy. Pro lepší zpracování odpadu využil pan Frys naší nabídky na koupi staršího briketovacího lisu, nad který jsme umístili ležatý cyklón. Brikety se pak využívají pro vytápění dílny v zimním období. Pan Frys si přál instalaci provést ve vlastní režii, což zvládl naprosto bravurně. Celý systém funguje k naprosté spokojenosti jak majitelů, tak pracovníků na dílně.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Výroba forem pro mostní konstrukce

Ve spolupráci s panem Švestkou ze společnosti PANAS jsme realizovali odsávání nejmodernější nestingové linky SCM v oceňované stavební společnosti SMP CZ, a.s.

Nestingová linka je určena pro výrobu forem pro mostní konstrukce.

Vzhledem k náročnosti stroje na odsávací kapacitu jsme použili atypické řešení obsahující dva ventilátory s 9,2 kW motory svedené do jedné filtrační jednotky.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Naši kluci v akci

Termín je termín a tak někdy i naši kluci obchoďáci jdou do montérek. Možná některé z nich na fotkách poznáte.

Realizace odsávání v nářezovém centru firmy Démos trade a.s. v Sokolnici.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Příprava karbonových komponentů ve firmě Mubea

Společnost Mubea, významný dodavatel dílů pro automobilový průmysl, dovybavila svoje výrobní kapacity o nahřívací pec ADAMIK AHT 370. Naše nahřívací pec bude sloužit k přípravě karbonových komponentů, které společnost Mubea ve svém výrobním závodě v Žebráku  vyrábí pro koncern Volkswagen a zejména pro svojí prémiovou divizi Porsche.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Jednotka se zásobníkem pro LACHMAN INTERIER DESIGN

V roce 1993 bratři Lachmanovi založili společnost, která se během 25 let vypracovala k nejvýznamnějším výrobcům nábytku na míru v České republice.

Zabývá se zpracováním masívního dřeva, dýhy, plošných materiálů s laminátovými povrchy, protipožárními deskami i polymerním kamenem.

Symbióza zkušeností stolařů a výroby s nejmodernějšími technologiemi a kvalitními partnery vedla ke stovkám spokojených klientů po celém světě.

Pan Lachman nás oslovil koncem roku 2018 s požadavkem na řešení odsávání tří CNC strojů a automatického kolíkovacího stroje. Firma Lachman disponuje centrálním odsáváním, ale bohužel tento centrál již neměl dostatečnou kapacitu pro napojení nových CNC strojů a kolíkovačky a proto tyto stroje byly odsávání lokálními pytlovými odsávači. Nedostatečný výkon a prašnost při vysypávání pytlů byly hlavním důvodem, proč firma Lachman hledala jiné řešení.

Navýšení výkonu centrálního odsávání by bylo technicky a finančně náročné a proto jsme navrhli posílení odsávacího výkonu pomocí samostatné jednotky FT 650 LZ se zásobníkem, který je po dokončení směny vyprazdňován do stávajícího centrálního odsávání. Odsávací výkon centrálního odsávání byl tímto způsoben zvýšen a zároveň  jsme vyřešili nutnost nakládat s pytlovaným odpadem.

Tento systém funguje již přes rok k plné spokojenosti majitelů i zaměstnanců.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

EBS 900 pro Yggdrasilmont

Yggdrasilmont je firma s mladým a energickým týmem zabývající se mobiliářem, dětskými hřišti z akátového dřeva a prvky dřevěné architektury.

První kontakt s panem Michalem Petříkem proběhl v září roku 2019.

Vzhledem k tomu, že společnost právě stěhovala dílnu do nových prostor, požádali nás o komplexní řešení odsávání včetně zužitkování odpadu.

Náš systém EBS je vytvořen právě pro tyto případy. Pomáhá udržet čistotu na dílně a vyrobené brikety šetří náklady na vytápění.

Abychom pánům ulehčili práci, zakomponovali jsme do potrubního systému také pneumatické uzávěry a automatické spouštění odsávání souběžně se stroji.

Instalace proběhla v únoru 2020. 

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Combiformer Eco v Belgii

Když nás na výstavě Ligna+ v Hannoveru navštívil pan Adrien Chaufheid z belgické společnosti MSMPro Tuex, nadšeně nám vyprávěl o svých plánech na stavbu nové haly a novém vybavení, které by si rád pořídil.

Uplynul přesně rok a nová hala stojí a v ní nové strojní vybavení včetně zařízení na tvarování umělého kamene ADAMIK Combiformer Eco od naší firmy.

Děkujeme tímto firmě MSMPro za důvěru.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Venkovní odsávání FT 760

Instalace venkovní jednotky FT 760 4 kW A – s oklepem filtrů a rekuperací vzduchu.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

EBS systém pro SITUS furniture s.r.o.

Firma SITUS furniture s. r. o. je rodinnou firmou pana Husičky, která se zabývá výrobou židli. Výroba a showroom se nachází v Litovli u Olomouce.  V rámci investic do technologického vybavení si pan Husička vybral naši firmu jako dodavatele odsávání. Na základě analýzy jsme navrhli systém EBS, který umožňuje nejen odsávání dřevoobráběcích strojů, ale současně zušlechťuje odpad do formy briket. 

Slovo majitele:

„Firma ADAMIK mi byla sympatická hned z několika důvodů. Je českou firmou s rodinnou tradicí se sídlem na Moravě. S naší rodinnou firmou mají tedy něco společného, což kvituji. Při navrhování komplexního systému odsávání jsme od začátku chtěli elegantní a funkční řešení. Využití dřeva do posledního zbytku ve formě briket je tedy logickým krokem a uzavírá výrobní cyklus. Komunikace a nastavování parametrů odsávání probíhalo vždy po důkladné konzultaci a zvážení všech aspektů tak, abychom dosáhli co největší efektivity. Navrhnuté řešení nám bylo důkladně vysvětleno a odprezentováno. Následná montáž proběhla bez jakýchkoliv problémů přesně dle harmonogramu. Náš výrobní proces se začíná teprve rozjíždět, zatím jsme velmi spokojeni.“

SITUS furniture s. r. o. – židle s duší

Vytvořeno:
arrow Číst dále...
1 z 5 arrow Další

Kontaktní formulář

Aamik cistič

Děkujeme za vyplnění formuláře a budeme se snažit Vám odpovědět co nejdříve.

Bohdan Cymorek
Obchodně-technický zástupce

+420 775 426 160 bohdan.cymorek@adamikcompany.com

David Glemba
Obchodně-technický zástupce

+420 737 575 952 david.glemba@adamikcompany.com