Články

Hlavní stránka | O Nás | Články

Ležatý cyklon na briketovač

Truhlářství Pavel Frys je rodinná společnost. Truhlářské řemeslo se v této rodině dědí již po šest generací. Hlavní činností je v současné době komplexní řešení okenních a dveřních systémů, HS portálů a zakázková výroba nábytku. Po výstavbě nové dílny pan Frys vybavil dílnu novými stroji a oslovil nás s požadavkem na odsávání. S ohledem na nízkou výšku stropu v místě umístění odsávání jsme zvolili filtrační jednotku FT 618 s automatickým oklepem vysokou jen 295 cm a vytvořenou právě pod tyto nízké stropy. Pro lepší zpracování odpadu využil pan Frys naší nabídky na koupi staršího briketovacího lisu, nad který jsme umístili ležatý cyklón. Brikety se pak využívají pro vytápění dílny v zimním období. Pan Frys si přál instalaci provést ve vlastní režii, což zvládl naprosto bravurně. Celý systém funguje k naprosté spokojenosti jak majitelů, tak pracovníků na dílně.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Výroba forem pro mostní konstrukce

Ve spolupráci s panem Švestkou ze společnosti PANAS jsme realizovali odsávání nejmodernější nestingové linky SCM v oceňované stavební společnosti SMP CZ, a.s.

Nestingová linka je určena pro výrobu forem pro mostní konstrukce.

Vzhledem k náročnosti stroje na odsávací kapacitu jsme použili atypické řešení obsahující dva ventilátory s 9,2 kW motory svedené do jedné filtrační jednotky.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Naši kluci v akci

Termín je termín a tak někdy i naši kluci obchoďáci jdou do montérek. Možná některé z nich na fotkách poznáte.

Realizace odsávání v nářezovém centru firmy Démos trade a.s. v Sokolnici.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Příprava karbonových komponentů ve firmě Mubea

Společnost Mubea, významný dodavatel dílů pro automobilový průmysl, dovybavila svoje výrobní kapacity o nahřívací pec ADAMIK AHT 370. Naše nahřívací pec bude sloužit k přípravě karbonových komponentů, které společnost Mubea ve svém výrobním závodě v Žebráku  vyrábí pro koncern Volkswagen a zejména pro svojí prémiovou divizi Porsche.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Jednotka se zásobníkem pro LACHMAN INTERIER DESIGN

V roce 1993 bratři Lachmanovi založili společnost, která se během 25 let vypracovala k nejvýznamnějším výrobcům nábytku na míru v České republice.

Zabývá se zpracováním masívního dřeva, dýhy, plošných materiálů s laminátovými povrchy, protipožárními deskami i polymerním kamenem.

Symbióza zkušeností stolařů a výroby s nejmodernějšími technologiemi a kvalitními partnery vedla ke stovkám spokojených klientů po celém světě.

Pan Lachman nás oslovil koncem roku 2018 s požadavkem na řešení odsávání tří CNC strojů a automatického kolíkovacího stroje. Firma Lachman disponuje centrálním odsáváním, ale bohužel tento centrál již neměl dostatečnou kapacitu pro napojení nových CNC strojů a kolíkovačky a proto tyto stroje byly odsávání lokálními pytlovými odsávači. Nedostatečný výkon a prašnost při vysypávání pytlů byly hlavním důvodem, proč firma Lachman hledala jiné řešení.

Navýšení výkonu centrálního odsávání by bylo technicky a finančně náročné a proto jsme navrhli posílení odsávacího výkonu pomocí samostatné jednotky FT 650 LZ se zásobníkem, který je po dokončení směny vyprazdňován do stávajícího centrálního odsávání. Odsávací výkon centrálního odsávání byl tímto způsoben zvýšen a zároveň  jsme vyřešili nutnost nakládat s pytlovaným odpadem.

Tento systém funguje již přes rok k plné spokojenosti majitelů i zaměstnanců.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

EBS 900 pro Yggdrasilmont

Yggdrasilmont je firma s mladým a energickým týmem zabývající se mobiliářem, dětskými hřišti z akátového dřeva a prvky dřevěné architektury.

První kontakt s panem Michalem Petříkem proběhl v září roku 2019.

Vzhledem k tomu, že společnost právě stěhovala dílnu do nových prostor, požádali nás o komplexní řešení odsávání včetně zužitkování odpadu.

Náš systém EBS je vytvořen právě pro tyto případy. Pomáhá udržet čistotu na dílně a vyrobené brikety šetří náklady na vytápění.

Abychom pánům ulehčili práci, zakomponovali jsme do potrubního systému také pneumatické uzávěry a automatické spouštění odsávání souběžně se stroji.

Instalace proběhla v únoru 2020. 

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Combiformer Eco v Belgii

Když nás na výstavě Ligna+ v Hannoveru navštívil pan Adrien Chaufheid z belgické společnosti MSMPro Tuex, nadšeně nám vyprávěl o svých plánech na stavbu nové haly a novém vybavení, které by si rád pořídil.

Uplynul přesně rok a nová hala stojí a v ní nové strojní vybavení včetně zařízení na tvarování umělého kamene ADAMIK Combiformer Eco od naší firmy.

Děkujeme tímto firmě MSMPro za důvěru.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Venkovní odsávání FT 760

Instalace venkovní jednotky FT 760 4 kW A – s oklepem filtrů a rekuperací vzduchu.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

EBS systém pro SITUS furniture s.r.o.

Firma SITUS furniture s. r. o. je rodinnou firmou pana Husičky, která se zabývá výrobou židli. Výroba a showroom se nachází v Litovli u Olomouce.  V rámci investic do technologického vybavení si pan Husička vybral naši firmu jako dodavatele odsávání. Na základě analýzy jsme navrhli systém EBS, který umožňuje nejen odsávání dřevoobráběcích strojů, ale současně zušlechťuje odpad do formy briket. 

Slovo majitele:

„Firma ADAMIK mi byla sympatická hned z několika důvodů. Je českou firmou s rodinnou tradicí se sídlem na Moravě. S naší rodinnou firmou mají tedy něco společného, což kvituji. Při navrhování komplexního systému odsávání jsme od začátku chtěli elegantní a funkční řešení. Využití dřeva do posledního zbytku ve formě briket je tedy logickým krokem a uzavírá výrobní cyklus. Komunikace a nastavování parametrů odsávání probíhalo vždy po důkladné konzultaci a zvážení všech aspektů tak, abychom dosáhli co největší efektivity. Navrhnuté řešení nám bylo důkladně vysvětleno a odprezentováno. Následná montáž proběhla bez jakýchkoliv problémů přesně dle harmonogramu. Náš výrobní proces se začíná teprve rozjíždět, zatím jsme velmi spokojeni.“

SITUS furniture s. r. o. – židle s duší

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Účast na zahraničních výstavách podpořena dotací z programu Marketing

Firma ADAMIK Company, s. r. o. se dlouhodobě zúčastňuje zahraničních výstav za účelem propagace a prodeje vlastních výrobků.

Pro rok 2019 jsme naplánovali účast na třech hlavních výstavách a sice Ligna + v německém Hannoveru, Drema Silesia v polském Sosnowci a Drema Poznań v polském Poznani.

Pro podporu našich aktivit se nám podařilo získat dotaci Ministerstva průmyslu a obchodu z programu Marketing.

Název programu: OPERAČNÍHO PROGRAMU PODNIKÁNÍ A INOVACE PRO KONKURENCES­CHOPNOST 2014–2020 Název programu podpory: Výzva III programu podpory MARKETING - individuální účasti MSP na výstavách a veletrzích. Název projektu: Podpora prodeje na zahraničních trzích Číslo projektu: CZ.01.2.111/0­.0/0.0/18_167/00­13536 Žadatel: ADAMIK Company, s. r. o. Termín realizace: 1.1.2019 – 31.12.2019

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Účast na zahraničních výstavách podpořena dotací z programu Marketing

Firma ADAMIK Company, s. r. o. se dlouhodobě zúčastňuje zahraničních výstav za účelem propagace a prodeje vlastních výrobků.

Pro rok 2017 jsme naplánovali účast na třech hlavních výstavách a sice Ligna + v německém Hannoveru, Drema Silesia v polském Sosnowci a Drema Poznań v polském Poznani.

Pro podporu našich aktivit se nám podařilo získat dotaci Ministerstva průmyslu a obchodu z programu Marketing.

Název programu: OPERAČNÍHO PROGRAMU PODNIKÁNÍ A INOVACE PRO KONKURENCES­CHOPNOST Název programu podpory: Výzva II programu podpory MARKETING - individuální účasti MSP na výstavách a veletrzích. Název projektu: Účast na zahraničních výstavách firmy ADAMIK Company Číslo projektu: CZ.01.2.111/0­.0/0.0/16_047/00­08995

Žadatel: ADAMIK Company, s. r. o. Termín realizace: 1.1.2017 – 31.12.2017

Vytvořeno:
arrow Číst dále...

Eurofilter pro C.BECHSTEIN EUROPE

V červenci 2018 nás oslovila společnost C. BECHSTEIN EUROPE s.r.o. z Hradce Králové, která patří mezi největší světové výrobce klavírů a pianin, s poptávkou odsávání.

Klient si vybral odsávací jednotku EUROFILTER, která je mimo jiné vybavena oklepem filtrů s hasicím zařízením pro případ požáru.

Výhodou této jednotky je i zachytávání odpadu do kontejnerů, se kterými se dá jednoduše manipulovat.

Při podrobném zaměření dílny jsme se s vedením výroby dohodli také na připojení dalších zařízení, které byly také nedostatečně odsáté stávajícím odsáváním.

EUROFILTER disponuje dostatečnou kapacitou k odsávání i těchto dodatečných zařízení.

Instalace jednotky a příslušného potrubního systému proběhla v únoru 2019.

Jednotka EUROFILTER byla umístěna v patře a potrubí ústilo skrze podlahu do níže umístěného pracoviště.

Na konci dubna 2019 jsme společnost C.BECHSTEIN EUROPE opět navštívili. Velice nás potěšily pozitivní ohlasy zaměstnanců výrobního oddělení.

Jako velký přínos této jednotky hodnotí také fakt, že se na pracovišti konečně zbavili všudypřítomných nečistot.

Vážíme si důvěry, kterou v nás společnost C.BECHTEIN EUROPE vložila a těšíme se na další spolupráci.

Vytvořeno:
arrow Číst dále...
1 z 5 arrow Další

Kontaktní formulář

Aamik cistič

Děkujeme za vyplnění formuláře a budeme se snažit Vám odpovědět co nejdříve.

Bohdan Cymorek
Obchodně-technický zástupce

+420 775 426 160 bohdan.cymorek@adamikcompany.com

David Glemba
Obchodně-technický zástupce

+420 737 575 952 david.glemba@adamikcompany.com